BFC237189223
Buy BFC237189223 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC237189223
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.022UF 5% 400VDC RAD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:220V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Series:MKT371
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:222237189223
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.300" (7.62mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.728" (18.50mm)
Features:Long Life
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.022µF Film Capacitor 220V 400V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.022µF