BFC236863104
Buy BFC236863104 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC236863104
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:250V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
Series:MKT368
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222236863104
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.748" (19.00mm)
Features:Long Life
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.1µF Film Capacitor 250V 630V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.1µF