BFC236853333
Buy BFC236853333 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC236853333
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:220V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Series:MKT368
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222236853333
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Detailed Description:0.033µF Film Capacitor 220V 400V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.033µF