BFC236753103
Buy BFC236753103 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC236753103
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:220V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Series:MKT367
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Other Names:222236753103
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:10000pF Film Capacitor 220V 400V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:10000pF