BFC236622334
Buy BFC236622334 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC236622334
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.33UF 5% 100VDC RADIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:63V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.413" L x 0.236" W (10.50mm x 6.00mm)
Series:MKT366
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:222236622334
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.610" (15.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.33µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.33µF