BFC236612124
Buy BFC236612124 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC236612124
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.12UF 5% 63VDC RADIAL
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:63V
Voltage Rating - AC:40V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
Series:MKT366
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:222236612124
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.532" (13.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.12µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.12µF