BFC233923224
Electro-Films (EFI) / Vishay
BFC233923224
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BFC233923224 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC233923224
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.22UF 20% 630VDC RAD
(In US Dollars)
300 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:310V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm)
Series:MKP339
Ratings:AEC-Q200, X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222233923224
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.610" (15.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.22µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.22µF