BFC233911684
Electro-Films (EFI) / Vishay
BFC233911684
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BFC233911684 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC233911684
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC RAD
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:310V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.240" L x 0.354" W (31.50mm x 9.00mm)
Series:MKP339
Ratings:AEC-Q200, X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222233911684
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.748" (19.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.68µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.68µF