BFC233840473
Buy BFC233840473 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC233840473
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.047UF 20% 800VDC RAD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:800V
Voltage Rating - AC:300V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm)
Series:MKP338 4
Ratings:X2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222233840473
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.047µF Film Capacitor 300V 800V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.047µF