BFC233814684
Buy BFC233814684 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC233814684
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.68UF 20% 1KVDC RADIAL
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1000V (1kV)
Voltage Rating - AC:440V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.240" L x 0.709" W (31.50mm x 18.00mm)
Series:MKP338 1
Ratings:X1
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222233814684
Operating Temperature:-50°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.102" (28.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.68µF Film Capacitor 440V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.68µF