BFC233667472
Buy BFC233667472 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC233667472
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 4700PF 10% 1KVDC RADIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1000V (1kV)
Voltage Rating - AC:300V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.492" L x 0.197" W (12.50mm x 5.00mm)
Series:MKP336 6
Ratings:Y2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222233667472
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:4700pF Film Capacitor 300V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:4700pF