BFC233666333
Buy BFC233666333 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC233666333
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.033UF 20% 1KVDC RAD
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1000V (1kV)
Voltage Rating - AC:300V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
Series:MKP336 6
Ratings:Y2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222233666333
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.591" (15.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:0.033µF Film Capacitor 300V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:0.033µF