BFC233660102
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BFC233660102 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC233660102
Manufacturer Vishay
Description Cap Film 0.001uF 300VAC PP 20% (12.5 X 4 X 10mm) Radial 10mm 105C Loose in Box
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 26798 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1000V (1kV)
Voltage Rating - AC:300V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Series:MKP336 6
Ratings:Y2
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222233660102
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:1000pF Film Capacitor 300V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:1000pF