BFC233620682
Buy BFC233620682 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC233620682
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 6800PF 20% 630VDC RAD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:630V
Voltage Rating - AC:310V
Tolerance:±20%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Package / Case:Radial
Other Names:222233620682
Operating Temperature:-55°C ~ 110°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
Detailed Description:6800pF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Capacitance:6800pF