BFC233456224
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BFC233456224 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC233456224
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC RADIAL
(In US Dollars)
800 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:275V
Tolerance:±5%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm)
Series:MKT334
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222233456224
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:35 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.532" (13.50mm)
Features:Long Life
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.22µF Film Capacitor 275V 400V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.22µF