BFC233410684
Buy BFC233410684 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BFC233410684
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 0.68UF 10% 400VDC RAD
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:400V
Voltage Rating - AC:275V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:1.024" L x 0.335" W (26.00mm x 8.50mm)
Series:MKT334
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:222233410684
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.709" (18.00mm)
Features:Long Life
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.68µF Film Capacitor 275V 400V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.68µF