BD7905BFS-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD7905BFS-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD7905BFS-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD7905BFS-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | IC Motor Driver Par 54-HSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.745 | $4.283 | $3.864 | $3.78 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.3 V ~ 14 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | - |
| Technology: | Bipolar, Power MOSFET |
| Supplier Device Package: | 54-SSOPA |
| Series: | - |
| Rds On (Typ): | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 54-SOP (0.449", 11.40mm Width) Exposed Pad |
| Output Configuration: | Half Bridge (13) |
| Other Names: | BD7905BFSE2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Load Type: | Inductive |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Logic |
| Features: | - |
| Fault Protection: | Current Limiting, Over Temperature |
| Detailed Description: | Half Bridge (13) Driver DC Motors, General Purpose Bipolar, Power MOSFET 54-SSOPA |
| Current - Peak Output: | - |
| Current - Output / Channel: | 800mA, 2.5A |
| Base Part Number: | BD7905 |
| Applications: | DC Motors, General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD7905BFS-E2, use the request quote form to request BD7905BFS-E2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD7905BFS-E2.The price and lead time for BD7905BFS-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD7905BFS-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

