BD7844AEFV-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD7844AEFV-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD7844AEFV-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD7844AEFV-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | Led Driver 5V 28-PIN Htssop-b Ep T/r |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.395 | $3.065 | $2.764 | $2.704 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Min): | 4.5V |
|---|---|
| Voltage - Supply (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output: | 20V |
| Type: | Linear |
| Topology: | - |
| Supplier Device Package: | 28-HTSSOP-B |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 28-VSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names: | BD7844AEFV-E2TR BD7844AEFVE2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs: | 16 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Frequency: | - |
| Dimming: | - |
| Detailed Description: | LED Driver IC 16 Output Linear 80mA 28-HTSSOP-B |
| Current - Output / Channel: | 80mA |
| Base Part Number: | BD7844A |
| Applications: | Signage |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD7844AEFV-E2, use the request quote form to request BD7844AEFV-E2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD7844AEFV-E2.The price and lead time for BD7844AEFV-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD7844AEFV-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
