BD7763EFV-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD7763EFV-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD7763EFV-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD7763EFV-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | SYSTEM MOTOR DRIVER IC FOR HALF |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.904 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.3 V ~ 13.2 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | - |
| Technology: | Power MOSFET |
| Supplier Device Package: | 54-HTSSOP-B |
| Step Resolution: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 54-VSSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad |
| Output Configuration: | - |
| Other Names: | BD7763EFV-E2TR |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Logic |
| Function: | Driver |
| Detailed Description: | Motor Driver Power MOSFET Logic 54-HTSSOP-B |
| Current - Output: | 2.5A |
| Applications: | DVD, Blu-Ray |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD7763EFV-E2, use the request quote form to request BD7763EFV-E2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD7763EFV-E2.The price and lead time for BD7763EFV-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD7763EFV-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
