BD6389FM-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD6389FM-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD6389FM-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD6389FM-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | Bipolar Stepper Motor Driver 24V 38-Pin(36+2Tab) HSOP-M T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.935 | $6.26 | $5.647 | $5.524 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 28 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 10 V ~ 28 V |
| Technology: | DMOS |
| Supplier Device Package: | 36-HSOP-M |
| Step Resolution: | 1, 1/2, 1/4 |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 36-SOP (0.295", 7.50mm Width) + 2 Heat Tabs |
| Output Configuration: | Half Bridge (4) |
| Other Names: | BD6389FM-E2TR |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC: | Brushed DC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Detailed Description: | Bipolar Motor Driver DMOS Parallel 36-HSOP-M |
| Current - Output: | 1.9mA |
| Base Part Number: | BD6389 |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD6389FM-E2, use the request quote form to request BD6389FM-E2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD6389FM-E2.The price and lead time for BD6389FM-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD6389FM-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
