BD5632NUX-TR
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD5632NUX-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD5632NUX-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD5632NUX-TR |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | IC AMP SPEAKER 1-CH MONO VSON8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.962 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 8-VSON (3x2) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-UFDFN Exposed Pad |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Other Names: | BD5632NUX-TR-ND BD5632NUXTR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 2.5W x 1 @ 4 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Mute, Short-Circuit and Thermal Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class D 8-VSON (3x2) |
| Base Part Number: | BD563* |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD5632NUX-TR, use the request quote form to request BD5632NUX-TR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD5632NUX-TR.The price and lead time for BD5632NUX-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD5632NUX-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
