BD5452AMUV-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD5452AMUV-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD5452AMUV-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD5452AMUV-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | Audio Amp Speaker 1-CH Mono 15W Class-D 32-Pin VQFN-V EP T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.379 | $1.244 | $1.122 | $1.098 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 18 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | VQFN032V5050 |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) |
| Other Names: | BD5452AMUV-E2TR |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 15W x 2 @ 8 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Short-Circuit Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class D VQFN032V5050 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD5452AMUV-E2, use the request quote form to request BD5452AMUV-E2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD5452AMUV-E2.The price and lead time for BD5452AMUV-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD5452AMUV-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

