BD3539NUX-TR
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD3539NUX-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD3539NUX-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD3539NUX-TR |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | DDR/DDR2/DDR3 Termination Regulator 1A 2.7V to 5.5V 8-Pin VSON T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.755 | $0.681 | $0.615 | $0.601 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | Adjustable |
|---|---|
| Voltage - Input: | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Supplier Device Package: | VSON008X2030 |
| Series: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 8-UFDFN Exposed Pad |
| Other Names: | BD3539NUX-TRDKR |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 100°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - Converter, DDR SDRAM Voltage Regulator IC 1 Output VSON008X2030 |
| Applications: | Converter, DDR SDRAM |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD3539NUX-TR, use the request quote form to request BD3539NUX-TR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD3539NUX-TR.The price and lead time for BD3539NUX-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD3539NUX-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
