BD14000EFV-CH2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BD14000EFV-CH2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BD14000EFV-CH2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BD14000EFV-CH2 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | CELL BALANCE LSI OF 4 TO 6 SERIE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $8.719 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 8 V ~ 24 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 30-HTSSOP-B |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 30-VSSOP (0.220", 5.60mm Width) Exposed Pad |
| Other Names: | BD14000EFV-CH2TR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Capacitor Bank Balancer PMIC 30-HTSSOP-B |
| Current - Supply: | 40µA |
| Applications: | Capacitor Bank Balancer |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BD14000EFV-CH2, use the request quote form to request BD14000EFV-CH2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BD14000EFV-CH2.The price and lead time for BD14000EFV-CH2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BD14000EFV-CH2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
