BCW61AE6327HTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BCW61AE6327HTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BCW61AE6327HTSA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description TRANS PNP 32V 0.1A SOT-23
(In US Dollars)
45000 pcs
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):32V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:550mV @ 1.25mA, 50mA
Transistor Type:PNP
Supplier Device Package:SOT-23-3
Series:-
Power - Max:330mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Other Names:BCW 61A E6327