BCV47E6433HTMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BCV47E6433HTMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BCV47E6433HTMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BCV47E6433HTMA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | TRANS NPN DARL 60V 0.5A SOT-23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 20000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.045 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 60V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 1V @ 100µA, 100mA |
| Transistor Type: | NPN - Darlington |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 360mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names: | BCV 47 E6433 BCV 47 E6433-ND BCV47E6433HTMA1TR BCV47E6433XT SP000010864 |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 170MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor NPN - Darlington 60V 500mA 170MHz 360mW Surface Mount SOT-23-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 10000 @ 100mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500mA |
| Base Part Number: | BCV47 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BCV47E6433HTMA1, use the request quote form to request BCV47E6433HTMA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BCV47E6433HTMA1.The price and lead time for BCV47E6433HTMA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BCV47E6433HTMA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

