BCR22PNH6327XTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BCR22PNH6327XTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BCR22PNH6327XTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BCR22PNH6327XTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | 6000 pcs | 15000 pcs | 30000 pcs | 75000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.07 | $0.06 | $0.051 | $0.048 | $0.045 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 500µA, 10mA |
| Transistor Type: | 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual) |
| Supplier Device Package: | PG-SOT363-6 |
| Series: | - |
| Resistor - Emitter Base (R2): | 22 kOhms |
| Resistor - Base (R1): | 22 kOhms |
| Power - Max: | 250mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-VSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Other Names: | BCR 22PN H6327 BCR 22PN H6327-ND BCR 22PN H6327TR-ND BCR22PNH6327 BCR22PNH6327XTSA1TR SP000757916 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 130MHz |
| Detailed Description: | Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual) 50V 100mA 130MHz 250mW Surface Mount PG-SOT363-6 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 50 @ 5mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | - |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Base Part Number: | BCR22PN |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BCR22PNH6327XTSA1, use the request quote form to request BCR22PNH6327XTSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BCR22PNH6327XTSA1.The price and lead time for BCR22PNH6327XTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BCR22PNH6327XTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

