BCR196E6327HTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BCR196E6327HTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BCR196E6327HTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BCR196E6327HTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 39000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.026 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 500µA, 10mA |
| Transistor Type: | PNP - Pre-Biased |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Series: | - |
| Resistor - Emitter Base (R2): | 22 kOhms |
| Resistor - Base (R1): | 47 kOhms |
| Power - Max: | 200mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names: | BCR 196 E6327 BCR 196 E6327-ND BCR196E6327HTSA1TR BCR196E6327XT SP000014762 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 150MHz |
| Detailed Description: | Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) PNP - Pre-Biased 50V 70mA 150MHz 200mW Surface Mount SOT-23-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 50 @ 5mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 70mA |
| Base Part Number: | BCR196 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BCR196E6327HTSA1, use the request quote form to request BCR196E6327HTSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BCR196E6327HTSA1.The price and lead time for BCR196E6327HTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BCR196E6327HTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

