BCR112WE6327BTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BCR112WE6327BTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BCR112WE6327BTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BCR112WE6327BTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | TRANS PREBIAS NPN 250MW SOT323-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 500µA, 10mA |
| Transistor Type: | NPN - Pre-Biased |
| Supplier Device Package: | PG-SOT323-3 |
| Series: | - |
| Resistor - Emitter Base (R2): | 4.7 kOhms |
| Resistor - Base (R1): | 4.7 kOhms |
| Power - Max: | 250mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Other Names: | BCR 112W E6327 BCR 112W E6327-ND BCR112WE6327 BCR112WE6327BTSA1TR BCR112WE6327XT SP000010748 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 140MHz |
| Detailed Description: | Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) NPN - Pre-Biased 50V 100mA 140MHz 250mW Surface Mount PG-SOT323-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 20 @ 5mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Base Part Number: | BCR112 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BCR112WE6327BTSA1, use the request quote form to request BCR112WE6327BTSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BCR112WE6327BTSA1.The price and lead time for BCR112WE6327BTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BCR112WE6327BTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

