BCM857QASZ
Nexperia
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BCM857QASZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BCM857QASZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BCM857QASZ |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | BCM857QAS/SOT1216/DFN1010B-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | 10000 pcs | 25000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.106 | $0.099 | $0.091 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 45V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 400mV @ 5mA, 100mA |
| Transistor Type: | 2 PNP (Dual) Matched Pair |
| Supplier Device Package: | DFN1010B-6 |
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Power - Max: | 350mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-XFDFN Exposed Pad |
| Other Names: | 1727-7832-2 934660013147 |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Frequency - Transition: | 175MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor Array 2 PNP (Dual) Matched Pair 45V 100mA 175MHz 350mW Surface Mount DFN1010B-6 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 200 @ 2mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 15nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BCM857QASZ, use the request quote form to request BCM857QASZ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BCM857QASZ.The price and lead time for BCM857QASZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BCM857QASZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
