BCM6123TD1E5117T00
Vicor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BCM6123TD1E5117T00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BCM6123TD1E5117T00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BCM6123TD1E5117T00 |
|---|---|
| Manufacturer | Vicor |
| Description | DC DC CONVERTER 47.5V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $148.43 | $143.64 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output 4: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 1: | 47.5V |
| Voltage - Isolation: | 4.242kV |
| Voltage - Input (Min): | 260V |
| Voltage - Input (Max): | 410V |
| Type: | Isolated Module |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | VI Chip® BCM® |
| Package / Case: | 9-DIP Module |
| Other Names: | 1102-5817 BCM6123TD1E5117T00-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Efficiency: | 97.7% |
| Detailed Description: | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 47.5V 16.9A 260V - 410V Input |
| Current - Output (Max): | 16.9A |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BCM6123TD1E5117T00, use the request quote form to request BCM6123TD1E5117T00 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BCM6123TD1E5117T00.The price and lead time for BCM6123TD1E5117T00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BCM6123TD1E5117T00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
