BCM3814B60E10A5T06
Vicor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BCM3814B60E10A5T06 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BCM3814B60E10A5T06 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BCM3814B60E10A5T06 |
|---|---|
| Manufacturer | Vicor |
| Description | DC DC CONVERTER 9V 1350W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $476.42 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output 3: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 1: | 9V |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 60V |
| Type: | Bus Converter Module |
| Size / Dimension: | 3.76" L x 1.40" W x 0.37" H (95.6mm x 35.5mm x 9.4mm) |
| Series: | VI Chip® BCM® |
| Power (Watts): | 1350W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | Module |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Efficiency: | 95.8% |
| Detailed Description: | Bus Converter Module DC DC Converter 1 Output 9V 150A 36V - 60V Input |
| Current - Output (Max): | 150A |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BCM3814B60E10A5T06, use the request quote form to request BCM3814B60E10A5T06 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BCM3814B60E10A5T06.The price and lead time for BCM3814B60E10A5T06 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BCM3814B60E10A5T06.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
