BCD 310 UT-0.5-7035
Bopla Enclosures
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BCD 310 UT-0.5-7035 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BCD 310 UT-0.5-7035 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BCD 310 UT-0.5-7035 |
|---|---|
| Manufacturer | Bopla Enclosures |
| Description | BOX ABS GRAY 12.6"L X 11.14"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $39.47 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Thickness: | 0.157" (4.00mm) |
| Size / Dimension: | 12.598" L x 11.142" W (320.00mm x 283.00mm) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Series: | BOCARD |
| Ratings: | - |
| Other Names: | 20310235 00 BCD 310 UT-0.5-7035-ND BCD310UT-0.5-7035 |
| Material Flammability Rating: | UL94 HB |
| Material: | Plastic, ABS |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 2.795" (71.00mm) |
| Features: | Card Guides, PCB Supports |
| Detailed Description: | Box Plastic, ABS Gray Open End(s) 12.598" L x 11.142" W (320.00mm x 283.00mm) X 2.795" (71.00mm) |
| Design: | Open End(s) |
| Container Type: | Box |
| Color: | Gray |
| Area (L x W): | 140 in² (903 cm²) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BCD 310 UT-0.5-7035, use the request quote form to request BCD 310 UT-0.5-7035 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BCD 310 UT-0.5-7035.The price and lead time for BCD 310 UT-0.5-7035 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BCD 310 UT-0.5-7035.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

