BC856SH6327XTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BC856SH6327XTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BC856SH6327XTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BC856SH6327XTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Description | Bipolar (BJT) Transistor Array 2 PNP (Dual) 65V 1mA 25MHz 25mW Surface Mount PG-SOT363-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.144 | $0.13 | $0.117 | $0.115 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 65V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 650mV @ 5mA, 100mA |
| Transistor Type: | 2 PNP (Dual) |
| Supplier Device Package: | PG-SOT363-6 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 250mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-VSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Other Names: | BC 856S H6327 BC 856S H6327-ND BC856SH6327XTSA1TR SP000747446 |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 250MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor Array 2 PNP (Dual) 65V 100mA 250MHz 250mW Surface Mount PG-SOT363-6 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 200 @ 2mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 15nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Base Part Number: | BC856S |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BC856SH6327XTSA1, use the request quote form to request BC856SH6327XTSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BC856SH6327XTSA1.The price and lead time for BC856SH6327XTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BC856SH6327XTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
