BC846PNE6327BTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BC846PNE6327BTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BC846PNE6327BTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BC846PNE6327BTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | TRANS NPN/PNP 65V 0.1A SOT363-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 65V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 650mV @ 5mA, 100mA |
| Transistor Type: | NPN, PNP |
| Supplier Device Package: | PG-SOT363-6 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 250mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-VSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Other Names: | BC 846PN E6327 BC 846PN E6327-ND BC846PNE6327BTSA1TR BC846PNE6327XT SP000010518 |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 250MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor Array NPN, PNP 65V 100mA 250MHz 250mW Surface Mount PG-SOT363-6 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 200 @ 2mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 15nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Base Part Number: | BC846PN |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BC846PNE6327BTSA1, use the request quote form to request BC846PNE6327BTSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BC846PNE6327BTSA1.The price and lead time for BC846PNE6327BTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BC846PNE6327BTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


