BC817UPNE6327HTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BC817UPNE6327HTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BC817UPNE6327HTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BC817UPNE6327HTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | TRANS NPN/PNP 45V 0.5A SC74 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | 6000 pcs | 15000 pcs | 30000 pcs | 75000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.093 | $0.084 | $0.075 | $0.07 | $0.062 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 45V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 700mV @ 50mA, 500mA |
| Transistor Type: | NPN, PNP |
| Supplier Device Package: | PG-SC74-6 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 330mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-74, SOT-457 |
| Other Names: | BC 817UPN E6327 BC 817UPN E6327-ND BC 817UPN E6327TR-ND BC817UPNE6327 BC817UPNE6327BTSA1 BC817UPNE6327HTSA1TR BC817UPNE6327XT SP000012398 |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 170MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor Array NPN, PNP 45V 500mA 170MHz 330mW Surface Mount PG-SC74-6 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 160 @ 100mA, 1V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500mA |
| Base Part Number: | BC817 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BC817UPNE6327HTSA1, use the request quote form to request BC817UPNE6327HTSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BC817UPNE6327HTSA1.The price and lead time for BC817UPNE6327HTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BC817UPNE6327HTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

