BC817DS,115
Nexperia
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BC817DS,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BC817DS,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BC817DS,115 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | TRANS 2NPN 45V 0.5A 6TSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | 6000 pcs | 15000 pcs | 30000 pcs | 75000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.072 | $0.064 | $0.057 | $0.054 | $0.048 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 45V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 700mV @ 50mA, 500mA |
| Transistor Type: | 2 NPN (Dual) |
| Supplier Device Package: | 6-TSOP |
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Power - Max: | 600mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-74, SOT-457 |
| Other Names: | 1727-6188-2 568-7995-2 568-7995-2-ND 934057319115 BC817DS T/R BC817DS T/R-ND BC817DS,115-ND BC817DS115 |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 100MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor Array 2 NPN (Dual) 45V 500mA 100MHz 600mW Surface Mount 6-TSOP |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 160 @ 100mA, 1V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500mA |
| Base Part Number: | BC817DS |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BC817DS,115, use the request quote form to request BC817DS,115 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BC817DS,115.The price and lead time for BC817DS,115 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BC817DS,115.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

