BC807-16W,115
Nexperia
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BC807-16W,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BC807-16W,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BC807-16W,115 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | TRANS PNP 45V 0.5A SOT323 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | 6000 pcs | 15000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.027 | $0.024 | $0.021 | |||
| 30000 pcs | 75000 pcs | 150000 pcs | |||
| $0.019 | $0.017 | $0.014 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 45V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 700mV @ 50mA, 500mA |
| Transistor Type: | PNP |
| Supplier Device Package: | SOT-323-3 |
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Power - Max: | 200mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Other Names: | 1727-4835-2 568-6046-2 568-6046-2-ND 934024240115 BC807-16W T/R BC807-16W T/R-ND BC807-16W,115-ND |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 80MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor PNP 45V 500mA 80MHz 200mW Surface Mount SOT-323-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 100 @ 100mA, 1V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 500mA |
| Base Part Number: | BC807 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BC807-16W,115, use the request quote form to request BC807-16W,115 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BC807-16W,115.The price and lead time for BC807-16W,115 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BC807-16W,115.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

