BC4AAW-12
MPD (Memory Protection Devices)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BC4AAW-12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BC4AAW-12 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BC4AAW-12 |
|---|---|
| Manufacturer | MPD (Memory Protection Devices) |
| Description | HOLDER BATT 4-AA CELL 12"WR LDS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Termination Style: | Wire Leads - 12" (304.8mm) |
|---|---|
| Style: | Holder (Open) |
| Series: | - |
| Other Names: | Q893628 |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 100°C |
| Number of Cells: | 4 |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height Above Board: | 0.610" (15.50mm) |
| Battery Type, Function: | Cylindrical, Holder |
| Battery Series: | - |
| Battery Cell Size: | AA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BC4AAW-12, use the request quote form to request BC4AAW-12 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BC4AAW-12.The price and lead time for BC4AAW-12 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BC4AAW-12.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

