BC212015BRN-E4
CSR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BC212015BRN-E4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BC212015BRN-E4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BC212015BRN-E4 |
|---|---|
| Manufacturer | CSR |
| Description | IC Rf Txrx+mcu Bluetooth 96VFBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.90 | $2.41 | $2.34 | $2.27 | $2.20 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.7 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | TxRx + MCU |
| Series: | BlueCore® |
| Serial Interfaces: | - |
| Sensitivity: | -85dBm |
| RF Family/Standard: | Bluetooth |
| Protocol: | Bluetooth v1.2, Class 2 and 3 |
| Power - Output: | 6dBm |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 96-VFBGA |
| Other Names: | BC21205BRN-E4 BC21205BRN-E4-ND Q4096210 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation: | - |
| Memory Size: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 2.4GHz |
| Detailed Description: | IC RF TxRx + MCU Bluetooth Bluetooth v1.2, Class 2 and 3 2.4GHz 96-VFBGA |
| Data Rate (Max): | 723.2kbps |
| Current - Transmitting: | - |
| Current - Receiving: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BC212015BRN-E4, use the request quote form to request BC212015BRN-E4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BC212015BRN-E4.The price and lead time for BC212015BRN-E4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BC212015BRN-E4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
