BC127-EXT-HD_1103784
Sierra Wireless
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BC127-EXT-HD_1103784 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BC127-EXT-HD_1103784 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BC127-EXT-HD_1103784 |
|---|---|
| Manufacturer | Sierra Wireless |
| Description | RF TXRX MOD BLUETOOTH CHIP |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 250 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $37.83 | $34.916 | $32.007 | $29.582 | $28.127 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3 V ~ 4.7 V |
|---|---|
| Series: | - |
| Serial Interfaces: | I²C, I²S, SPI, UART, USB |
| Sensitivity: | -88dBm |
| RF Family/Standard: | Bluetooth |
| Protocol: | Bluetooth v4.2 |
| Power - Output: | 10dBm |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | Module |
| Other Names: | 1645-1045-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation: | 8PSK, GFSK, QPSK |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Frequency: | 2.4GHz ~ 2.48GHz |
| Data Rate: | 3Mbps |
| Current - Transmitting: | 15mA |
| Current - Receiving: | 15mA |
| Antenna Type: | Not Included, Castellation |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BC127-EXT-HD_1103784, use the request quote form to request BC127-EXT-HD_1103784 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BC127-EXT-HD_1103784.The price and lead time for BC127-EXT-HD_1103784 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BC127-EXT-HD_1103784.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


