BC 847BT E6327
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BC 847BT E6327 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BC 847BT E6327 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BC 847BT E6327 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | TRANS NPN 45V 0.1A SC-75 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 45V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 600mV @ 5mA, 100mA |
| Transistor Type: | NPN |
| Supplier Device Package: | PG-SC-75 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 330mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-75, SOT-416 |
| Other Names: | BC 847BT E6327-ND BC847BTE6327 BC847BTE6327XT SP000012401 |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 250MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 45V 100mA 250MHz 330mW Surface Mount PG-SC-75 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 200 @ 2mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 15nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BC 847BT E6327, use the request quote form to request BC 847BT E6327 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BC 847BT E6327.The price and lead time for BC 847BT E6327 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BC 847BT E6327.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

