BBP-32701
Bud Industries, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BBP-32701 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BBP-32701 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BBP-32701 |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries, Inc. |
| Description | DUAL VOLTAGE 3.3V, 5V BREADBOARD |
| Lead Free Status / RoHS Status | RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.00 | $5.70 | $5.55 | $5.25 | ||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | ||
| $4.95 | $4.80 | $4.50 | $4.20 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 3.3V, 5V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 6 V ~ 12 V |
| Utilized IC / Part: | - |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | BBP |
| RoHS Status: | RoHS Compliant |
| Regulator Type: | - |
| Other Names: | 377-2647 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Detailed Description: | 1 - Single Channels per IC Linear Voltage Regulator Evaluation Board |
| Current - Output: | 700mA |
| Channels per IC: | 1 - Single |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BBP-32701, use the request quote form to request BBP-32701 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BBP-32701.The price and lead time for BBP-32701 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BBP-32701.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

