BB814E6327GR2HTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BB814E6327GR2HTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BB814E6327GR2HTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BB814E6327GR2HTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | DIODE VAR CAP 18V 50MA SOT-23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 18V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Series: | - |
| Q @ Vr, F: | 200 @ 2V, 100 MHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names: | BB 814 E6327 GR2 BB 814 E6327 GR2-ND BB814E6327GR2HTSA1TR BB814E6327GR2XT SP000010435 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | 1 Pair Common Cathode |
| Detailed Description: | Varactor 1 Pair Common Cathode 18V Surface Mount SOT-23-3 |
| Capacitance Ratio Condition: | C2/C8 |
| Capacitance Ratio: | 2.25 |
| Capacitance @ Vr, F: | 22.7pF @ 8V, 1MHz |
| Base Part Number: | BB814 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BB814E6327GR2HTSA1, use the request quote form to request BB814E6327GR2HTSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BB814E6327GR2HTSA1.The price and lead time for BB814E6327GR2HTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BB814E6327GR2HTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


