BB3X24-SB/2SC-LHS
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BB3X24-SB/2SC-LHS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BB3X24-SB/2SC-LHS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BB3X24-SB/2SC-LHS |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | BETTER BURIED CLOSURE KIT 3X24 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $94.86 | $89.276 | $86.486 | $80.906 | $76.442 | |
Specifications
Data sheet
| Type: | Buried Closure Splice Kit, Re-Enterable |
|---|---|
| Sheath Opening: | 17.00" (431.8mm) |
| Series: | Better Buried |
| Other Names: | 00054007682363 05400768236 3M161034 7000132434 80610412126 BB3X24-SB/2SC-LHS-ND |
| Number of Cable Pairs: | 100 Pairs @ 22 AWG, 200 Pairs @ 24 AWG |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length - Overall: | 28.00" (711.2mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Diameter - Inside: | 3.000" (76.20mm) |
| Detailed Description: | Wire Splice Buried Closure Splice Kit, Re-Enterable 28.00" (711.2mm) 100 Pairs @ 22 AWG, 200 Pairs @ 24 AWG |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BB3X24-SB/2SC-LHS, use the request quote form to request BB3X24-SB/2SC-LHS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BB3X24-SB/2SC-LHS.The price and lead time for BB3X24-SB/2SC-LHS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BB3X24-SB/2SC-LHS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


