BAT1805E6327NTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BAT1805E6327NTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BAT1805E6327NTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BAT1805E6327NTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | DIODE ARRAY GP 35V 100MA SOT23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2V @ 100mA |
|---|---|
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 35V |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series: | - |
| Reverse Recovery Time (trr): | 120ns |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names: | BAT 18-05 E6327 BAT 18-05 E6327-ND BAT1805E6327 BAT1805E6327NTSA1TR BAT1805E6327XT |
| Operating Temperature - Junction: | 150°C (Max) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | Standard |
| Diode Configuration: | 1 Pair Common Cathode |
| Detailed Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 35V 100mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 20nA @ 20V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 100mA (DC) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BAT1805E6327NTSA1, use the request quote form to request BAT1805E6327NTSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BAT1805E6327NTSA1.The price and lead time for BAT1805E6327NTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BAT1805E6327NTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


