BAS12504WH6327XTSA1
Infineon Tech, Power Semi's
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BAS12504WH6327XTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BAS12504WH6327XTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BAS12504WH6327XTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon Tech, Power Semi's |
| Description | Rectifier Diode Schottky Si 0.1A Automotive 3-Pin SOT-323 T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.286 | $0.258 | $0.233 | $0.228 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 950mV @ 35mA |
|---|---|
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 25V |
| Supplier Device Package: | PG-SOT323-3 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Other Names: | BAS 125-04W H6327 BAS 125-04W H6327-ND BAS12504WH6327XTSA1TR SP000749598 |
| Operating Temperature - Junction: | 150°C (Max) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | Schottky |
| Diode Configuration: | 1 Pair Series Connection |
| Detailed Description: | Diode Array 1 Pair Series Connection Schottky 25V 100mA (DC) Surface Mount SC-70, SOT-323 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 150nA @ 25V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 100mA (DC) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BAS12504WH6327XTSA1, use the request quote form to request BAS12504WH6327XTSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BAS12504WH6327XTSA1.The price and lead time for BAS12504WH6327XTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BAS12504WH6327XTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

