BAR6305E6327HTSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BAR6305E6327HTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BAR6305E6327HTSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BAR6305E6327HTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | DIODE RF CC 50V 100MA SOT-23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 6000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.108 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 50V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Series: | - |
| Resistance @ If, F: | 1 Ohm @ 10mA, 100MHz |
| Power Dissipation (Max): | 250mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names: | BAR 63-05 E6327 BAR 63-05 E6327-ND BAR6305E6327BTSA1 BAR6305E6327HTSA1TR BAR6305E6327XT SP000012207 |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | PIN - 1 Pair Common Cathode |
| Detailed Description: | RF Diode PIN - 1 Pair Common Cathode 50V 100mA 250mW SOT-23-3 |
| Current - Max: | 100mA |
| Capacitance @ Vr, F: | 0.3pF @ 5V, 1MHz |
| Base Part Number: | BAR63-05 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BAR6305E6327HTSA1, use the request quote form to request BAR6305E6327HTSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BAR6305E6327HTSA1.The price and lead time for BAR6305E6327HTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BAR6305E6327HTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


