BACC63CC24-61PN
Buy BACC63CC24-61PN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BACC63CC24-61PN
Manufacturer Bel
Description CONN RCPT MALE 61POS GOLD CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:24-61
Packaging:Bulk
Other Names:CBACC63CC24-61PN
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:61 (Power)
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Flange
Ingress Protection:Environment Sealed
Features:-
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:61 (Power) Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold
Contact Finish - Mating:Gold
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Color:-
Cable Opening:1.235" (31.37mm)