BACC63CC24-43PN
Buy BACC63CC24-43PN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BACC63CC24-43PN
Manufacturer Bel
Description CONN RCPT MALE 43POS GOLD CRIMP
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:24-43
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Cadmium over Nickel
Series:MIL-DTL-26500, BACC63
Packaging:Bulk
Other Names:CBACC63CC24-43PN
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Number of Positions:43 (Power)
Features:-
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:43 (Power) Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold
Color:-
Cable Opening:1.235" (31.37mm)